Plastyka powiek

Kobiety często nie są zadowolone z wyglądu swojego ciała oraz twarzy. Oczywiście wszelkie niedoskonałości można skorygować, a wiele będzie zależało tutaj od podjętych kroków medycznych. W wielu przypadkach polecane zainteresowanym kobietom są przede wszystkim operacje plastyczne, które mogą zakończyć się pełnym sukcesem. Niektóre panie narzekają na własne powieki i mają ku temu pełne prawo, gdyż nie każda kobieta czuje się dobrze ze swoim wyglądem. Wtedy też decyzja o zabiegu jest jak najbardziej słuszna, choć trzeba się do niego odpowiednio przygotować pod kątem psychicznym. Należy też dobrać dla siebie odpowiedniego specjalistę, który zajmie się przeprowadzeniem takiego zabiegu w sposób skuteczny i bezbolesny. Plastyka powiek jest wskazana dla wszystkich tych pań, które chcą poprawić wygląd swoich powiek. Dzięki temu kobieta lepiej poczuje się w swoim ciele i odczuje u siebie większą atrakcyjność.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega przede wszystkim na usunięciu nadmiaru skóry na powiece, dzięki czemu będzie prezentowała się ona estetyczniej. Usuwa się wtedy również nadmiar występującej tkanki tłuszczowej, aby efekty końcowe były jak najbardziej zadowalające dla wszystkich zainteresowanych pacjentek. Korekta powiek górnych kosztuje od 3 do 4 tysięcy złotych, dlatego jest to dość kosztowna inwestycja, ale za to bardzo pozytywna w skutkach. Jeśli chodzi o powieki dolne, to są to bardziej skomplikowane zabiegi, dlatego należy za nie zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystane są nowoczesne narzędzia, którymi posługuje się doświadczony specjalista. Zabieg można przeprowadzić w dowolnym wieku, nie ma co do tego absolutnie żadnych przeciwwskazań. Jest to polecane wszystkim tym paniom, które chcą coś zmienić w swoim wizażu, a ich zdaniem powieki nie prezentują się na twarzy zbyt okazale. Lifting powiek jest coraz bardziej popularnym zabiegiem, dlatego warto się na niego zdecydować i poprawić swoje samopoczucie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Nie wszystkie panie mogą sobie pozwolić obecnie na taki zabieg, ponieważ plastyka oczu jest niewskazana u osób, które cechują się złym stanem zdrowia, mają zaburzenia krzepliwości krwi, czy też mają uczulenie na leki znieczulające i zapalenie spojówek. Wtedy przeprowadzenie zabiegu jest niemożliwe, ponieważ plastyka oka może zakończyć się niezbyt dobrze w takich przypadkach. Należy posiadać aktualne badania okulistyczne, dzięki czemu specjalista oceni stan zdrowia danej osoby i stwierdzi, czy nadaje się ona do wykonania zabiegu, czy też nie można się w danym przypadku podjąć takiego wyzwania medycznego. Trzeba też posiadać aktualne badania krwi, a wszelkie wyniki przekazać wybranemu specjaliście.

Znieczulenie i rekonwalescencja

Korekcja powiek górnych odbywa się w znieczuleniu miejscowym, zaś dolnych w ogólnym. Nie trzeba obawiać się jednak o ból, gdyż specjalista zadba o to, aby zabieg przebiegł w stu procentach prawidłowo. Operacja plastyczna powiek związana jest jednak z rekonwalescencją, na którą należy się przygotować. Trwa ona około 2-4 tygodnie, w zależności od pacjenta i wykonywanego zabiegu. Rany po zabiegu należy przemywać chłodnym roztworem, ale też smarować je specjalną maścią, aby się zagoiły. Oczywiście nie można stosować wtedy żadnych kosmetyków do makijażu, które mogą okazać się bardzo negatywne w skutkach. Operacja powiek to bardzo poważna sprawa, dlatego należy podejść do niej odpowiednio. Blizny po upływie około 2 miesięcy zaczynają powoli znikać, a twarz przybiera normalne kształty. Należy też pamiętać o wizytach kontrolnych u specjalisty, aby ten mógł stwierdzić swoim fachowym okiem, czy wszystko goi się prawidłowo i czy powieki wyglądają tak jak mają wyglądać po zabiegu. Cena za taki zabieg jest może dość okazała, ale za to kobiety mogą zadbać o swój wizaż zewnętrzny i pozbyć się nadmiaru skóry z powiek, jeśli uznają to za słuszne.

 

Write a comment