Operacja plastyczna nosa

Nos jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wyglądu. Człowiek może zostać rozpoznany nawet tylko po kształcie swojego nosa. Zdarza się jednak, że element ten nie pasuje i dobrym pomysłem byłoby skorygowanie go. W takim przypadku istnieje możliwość przeprowadzenia operacji plastycznej nosa, co pozwala każdemu na znaczącą poprawę swojego wyglądu. Czy warto poddać się takiemu zabiegowi?

Jakie nosy najczęściej poddawane są operacji plastycznej?

Nierzadko zdarza się, że ktoś posiada ogromny nos niepasujący do twarzy – w tym przypadku zostaje on poddany zmniejszeniu lub skróceniu; zdarza się też, że człowiek posiada nos zakrzywiony lub garbaty – jest to szczególnie widoczna skaza, którą na szczęście można usunąć za pomocą operacji plastycznej. Niejedna osoba decyduje się też na korektę danego elementu nosa – czubka czy nozdrzy. Wybór odpowiedniego kształtu i korygowania należy już do klienta, który ze zmianą będzie musiał żyć do końca swojego czasu. Zdarza się też, że w klinice pojawia się osoba, która nie posiada wielkiej skazy, jednak nos się jej nie podoba i chciałaby go skorygować.

Jak wygląda operacja plastyczna nosa?

Klient otrzymuje znieczulenie – najczęściej jest to znieczulenie ogólne ze względu na wrażliwość miejsca wykonywania zabiegu. Całą operację wykonuje się na skórze uprzednio ściągniętej z kości. Lekarz odpowiednio nadaje kształt, korygując wszelkie skazy. Później skóra naciągana jest na warstwę kości.

Skutki zabiegu

Pomijając oczywistą zmianę kształtu nosa, mogą zdarzyć się nieprzyjemne krótkotrwałe skutki takie, jak obrzęk, ból nosa, a także ból głowy. W pierwsze dni po zabiegu warto zbytnio się nie przemęczać i korzystać z dostępnych środków przeciwbólowych. W zależności od grubości skóry, nos może goić się parę lub paręnaście miesięcy. Oczywiście w tym czasie odbywają się wizyty kontrolne, które mają na celu dokładne sprawdzenie, czy nos na pewno goi się dobrze.

Przeciwwskazania

Każda operacja ma swoje wymogi, które niespełnione mogą prowadzić nawet to tragedii. W tym przypadku istotnymi przeciwwskazaniami są problem pacjenta z krzepliwością krwi, zaburzenia krążenia czy infekcje ropne. Nie poleca się również wykonywania zabiegu korekty nosa w czasie ciąży i połogu ze względu na znaczne osłabienie organizmu. Najlepiej, gdy dana osoba jest całkowicie zdrowa lub przebywa pod ścisłą kontrolą lekarza, który zadecyduje, czy zabieg może się odbyć.

Comments (1)

  • Wiele osób ma do siebie jakieś zastrzeżenia nie ma osoby która by powiedziała ja jestem idealna nic nie muszę zmieniać przynajmniej nikogo takiego nie znam kto całkiem pozytywnie myślał by o sobie i o swoim wyglądzie . Jest ogromna ilość osób które potrafią komuś powiedzieć jak wyglądasz co mi się nie podoba w twoim wyglądzie i to na pewno nie jest miłe dlatego aby czuć się lepiej , lepiej wyglądać podejmują decyzję aby poddać się operacji plastycznej w tym przypadku np. nosa i ja szanuję taką decyzję osób które chcą coś zmienić , Wiadomo jest ryzyko takiego zabiegu jednak każda osoba podejmuje decyzje świadomie i wie że zawsze po zabiegu ma opiekę i nikt nie zostawi go w razie jakiegoś problemu po zabiegu . Chcesz się czuć w końcu pięknie ? to zrób coś dla siebie nie dla kogoś tylko dlatego że ktoś ma jakieś ale do cb bo wyglądasz tak a nie inaczej 🙂

    Odpowiedz

Write a comment