Modelowanie twarzy – najskuteczniejsza metoda walki ze zmarszczkami

Każdy człowiek wraz z wiekiem obserwuje coraz większą ilość powstających zmarszczek na twarzy. Niektórzy stosują kremy, inni zmieniają dietę. Najskuteczniejsze jednak jest w takiej sytuacji modelowanie twarzy.

Jak powstają zmarszczki?

Wraz z wiekiem, z powodu utraty kolagenu, skóra staje się luźna, mniej napięta. Do tego dochodzi efekt tzw. lipoatrofii czyli zaniku tkanki tłuszczowej. Oba te zjawiska doprowadzają do zmniejszenia objętości twarzy co z kolei skutkuje uwidocznieniem się zmarszczek. Żeby zapobiegać ich powstawaniu ludzie stosują kremy zawierające róże składniki, mające na celu odżywić i odmłodzić skórę twarzy,. Inni zaś korzystają z chirurgicznych zabiegów poprawy wyglądu twarzy, które polegają na wycinaniu nadmiaru skóry i jej odpowiednim naciąganiu. Najskuteczniejszą i jednocześnie nieinwazyjną metodą jest modelowanie twarzy.

Co to jest modelowanie twarzy?

Jest to proces polegający na wstrzykiwaniu specjalnej substancji pod skórę w miejscach, w których widoczne są największe ubytki w tkance podskórnej. Dzięki leczeniu bezpośrednio przyczyny utraty elastyczności skóry i uwidocznienia zmarszczek, obserwuje się doskonałe efekty. Zdecydowanie lepsze niż w przypadku próby „naprawienia” skóry lekami, które mają na celu zamaskować skutek, a nie pozbyć się przyczyny. Ponadto z tego typu zabiegów mogą korzystać kobiety niezadowolone z kształtu swojej twarzy. Dzięki iniekcjom w odpowiednich miejscach można w łatwy sposób modelować owal twarzy.

Jak to wygląda?

Na początku lekarz ocenia owal twarzy, podejmuje decyzję, gdzie należy wstrzyknąć substancję wypełniającą. Następnie należy, jak przed każdym zabiegiem, oczyścić całą twarz. Przy użyciu strzykawki wykonuje się w odpowiednich miejscach iniekcję. Cały zabieg trwa około 30 minut. Wybór substancji, która będzie użyta w trakcie zabiegu zależy od oczekiwanych efektów, ewentualnego uczulenia pacjentki i ilości oraz głębokości zmarszczek. Więcej o różnych rodzajach wypełniaczy można przeczytać na stronie jednej z najlepszych klinik dermatologii estetycznej w Krakowie: http://bonadea-krakow.net.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/modelowanie-twarzy/ . Po wykonanym zabiegu mogą pojawić się efekty uboczne w postaci zaczerwienień i lekkich obrzęków w miejscach wkłuć, jednak znikają samoistnie do 3 dni. Ponadto warto po zabiegu wstrzymać się z dotykaniem twarzy oraz unikać wystawiania jej na światło słoneczne, pobytów w saunie, na basenie czy na siłowni. Generalnie należy wstrzymać się z wysiłkiem fizycznym przed i po zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

W większości wypadków stosowane jest znieczulenie miejscowe. Wkłuciom może towarzyszyć uczucie wbijania igły w skórę, jednak nie będzie to bolesne uczucie. Jest ono dosyć specyficzne, jednak nie można go zaliczyć do grona bolesnych.

Kiedy będą widoczne efekty

Pierwsze są widoczne bezpośrednio po zabiegu, jednak w pełni można je zaobserwować po około 3 dniach gdy powstałe zaczerwienie i ewentualny obrzęk znikną. Zależnie od metody efekty zabiegu utrzymują się od 18 do 24 miesięcy.

Write a comment