Liposukcja i powiększenie – na czym polega zabieg przeszczepienia tłuszczu do piersi?

Piersi to ta część kobiecego ciała, której nie akceptuje duża ilość przedstawicielem płci pięknej. Za duże, a znacznie częściej za małe – uważają kobiety. Nie wszystkie jednak stać na operację wszczepienia implantów. Wiele kobiet obawia się również powikłań. Jeszcze inne natomiast nie chcą biustu powiększać, ale pomóc mu odzyskać dawną jędrność. Dla takich kobiet idealnym rozwiązaniem będzie przeszczep tłuszczu do piersi.

Naturalna metoda – odchudzanie i powiększanie

Zabieg przeszczepienia tłuszczu do piersi jest jedną z najbardziej naturalnych metod zmiany ich kształtu lub wielkości. Przede wszystkim nie wprowadza do ciała obcych substancji ani sztucznych implantów, które dla niektórych kobiet kojarzą się z utratą komfortu. Co więcej, zabieg pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu biustu. Zmiany są subtelne, ale widoczne, dzięki czemu nawet zwolenniczki naturalności nie poczują się zawiedzione.

Zabieg dedykowany jest szczególnie dla posiadaczek małych piersi, ale także w przypadku stwierdzonej asymetrii biustu, blizn i zagłębień po wcześniejszych zabiegach. Pozwala w naturalny sposób wypełnić widoczne braki, dzięki czemu biust odzyskuje naturalny wygląd.

Półtorej godziny i efekt na kilka miesięcy

Zabieg przeszczepienia tłuszczu do piersi, choć stosunkowo nieinwazyjny, dla komfortu pacjentki przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Pierwszym krokiem jest pobranie tłuszczu z ciała kobiety, np. w brzucha lub ud. Po odpowiednim przygotowaniu tkanki tłuszczowej, przeszczepia się ją do piersi. Sam zabieg przeprowadzany jest specjalnymi kaniulami, które opatentował dr Coleman. Dzięki temu przeszczepiana tkanka jest w bardzo dobrym stanie, co przekłada się na uzyskanie dobrego i długotrwałego efektu. Co ważne, podczas jednego zabiegu można przeszczepić nie więcej niż po 100-15 ml tłuszczu do każdej piersi (jest to objętość jednej miseczki biustonosza). Jeśli zabieg stosowany jest w celu powiększenia rozmiarów piersi, należy powtórzyć go po kilku miesiącach. Szczególnie że własny tłuszcz ulega częściowego wchłonięciu, mianowicie w ciągu roku jego objętość zmniejsza się o 30-50% podanego przeszczepu.

Sam zabieg trwa zaledwie półtorej godziny, która w pełni wystarcza na pobranie i przeszczepienie tkanki tłuszczowej.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu przeszczepienia tłuszczu do piersi konieczne jest spędzenie doby w klinice. Następnie do czterech tygodni należy przestrzegać kilku zaleceń. Obowiązuje bezwzględny zakaz wysiłku fizycznego, używania kosmetyków na miejsca poddane zabiegowi, biegania, odwiedzania sauny czy basenu i opalania. Bardzo ważne jest również noszenie specjalnego biustonosza 24h na dobę przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu. Równie istotne jest noszenie bielizny uciskowej przez cztery tygodnie w miejscach poddanych liposukcji.

Cena zabiegu

Cena za zabieg wynosi około 8000 zł. Co ważne, obejmuje nie tylko sam zabieg, ale również pobyt w klinice oraz wszystkie wymagane wizyty kontrolne. Jest to znacznie niższa cena niż za wszczepienie implantów, a co więcej – nie wiąże się z podobnym ryzykiem.

Write a comment