Jak wybrać dobry gabinet stomatologiczny?

Wybór dobrego stomatologa może zaważyć na zdrowiu i zadowoleniu z usługi. Szczególnie istotne jest to, aby wybrać gabinet, który sprosta oczekiwaniom klientów– trzeba wymagać. Pacjent ma prawo oczekiwać od swojego lekarza profesjonalizmu i pełnego zaangażowania w leczenie. Jest kilka aspektów, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu najlepszego stomatologa.

OPINIE

Przed wyborem gabinetu stomatologicznego, warto przeszukać Internet, bądź popytać znajomych o to, kogo polecają. Dopiero po takim zabiegu można porównać opinie, jakie wystawiają użytkownicy forów internetowych i zadecydować, który wariant wydaje się godny zaufania. Należy poszukiwać informacji dotyczących atmosfery w gabinecie, narzędzi, które są w nim używane, tego czy lekarz stosuje się do powszechnie przyjętych zasad higieny i bezpieczeństwa. Istotną kwestią są również dostępne usługi i to, czy gabinet ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

CENA

Cena usługi to również ważne zagadnienie. Większość społeczeństwa zakłada, że im wyższa cena, tym lepsza jakość wykonanej usługi, jednak rzeczywistość różni się od tego popularnego przekonania. Często naprawdę dobry stomatolog schodzi nieco z ceny, ponieważ ma wielu klientów, na których stale zarabia. Najlepszym sposobem jest zatem wybranie opcji, która odpowiada pacjentowi pod względem ceny i jednocześnie wiąże się z pozytywnymi opiniami innych osób, które odwiedziły gabinet.

STRONA INTERNETOWA

Mądrym krokiem jest również odwiedzenie strony internetowej gabinetu stomatologicznego, który wydaje się najlepszy. Witryna powinna być estetyczna i zawierać wszystkie potrzebne informacje – cennik, kontakt, wyszczególnienie wszystkich wykonywanych usług. Dodatkowym plusem jest umieszczenie zdjęć samego gabinetu oraz lekarzy stomatologów, którzy w nim pracują – dzięki temu pacjent może nabrać zaufania i upewnić się, że dokonał dobrego wyboru. Przykładem dobrze wykonanej strony profesjonalnego gabinetu jest ta stworzona na potrzeby Ziętek Clinic – http://www.zietekclinic.com/.

MOŻLIWOŚĆ KONTAKTU

Pacjent powinien podjąć także próbę dodzwonienia się do wybranego gabinetu stomatologicznego. Jeśli linia będzie wciąż zajęta lub nikt nie odbierze, może to oznaczać, że w gabinecie nie ma żadnej organizacji, a potrzeby pacjenta są ignorowane. W większości nowoczesnych gabinetów zatrudniani są recepcjoniści, którzy dbają o to, by pacjent mógł umówić lub odwołać wizytę telefonicznie, a do gabinetu zawsze było można się dodzwonić. Recepcjonista powinien udzielić każdej informacji w sposób profesjonalny. Jeśli tak się nie dzieje, warto rozważyć wybór innego gabinetu.

WRAŻENIA Z GABINETU

Po umówieniu wizyty pacjent nie powinien tracić czujności. Należy obserwować, czy gabinet jest czysty, nie unoszą się w nim nieprzyjemne zapachy. Sprawdzenie, czy fotel jest wygodny to nie fanaberia – pacjent jest klientem i jego prawem jest dobre samopoczucie podczas leczenia. Gdy lekarz przystępuje do wykonywania rutynowych czynności, warto obserwować, czy myje ręce, używa rękawic jednorazowych. Sprawdzenie stanu narzędzi znajdujących się w gabinecie to konieczność. Jeśli coś budzi wątpliwości, należy pytać. W przypadku dostrzeżenia jakiegoś zaniedbania ze strony stomatologa, pacjent ma prawo przerwać wizytę i opuścić gabinet.

Przy wyborze dobrego dentysty, należy kierować się opiniami innych oraz własnymi obserwacjami. Trzeba wytyczyć sobie określone cele i dążyć do ich osiągnięcia, walczyć o swoje prawa i nie godzić się na żadne zaniedbania. Pacjenci powinni wymagać profesjonalizmu od personelu medycznego i móc w pełni mu zaufać.

Write a comment