Jak wybrać dobrego chirurga plastycznego

Decydując się na ingerencję we własne ciało ze względu na wygląd, podejmujemy bardzo poważne kroki. Mogą się one skończyć zarówno sukcesem w postaci wymarzonego ciała, jak i koszmarem z powikłaniami w roli głównej. Dlatego tak ważne jest znalezienie profesjonalnego i godnego zaufania chirurga plastycznego, który zrozumie nasze potrzeby i będzie w stanie im sprostać. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek.

Szukaj opinii w kilku źródłach

Jak wiadomo, każdy pacjent inaczej oceni usługi oferowane przez danego lekarza. Dlatego nie można opierać się tylko na tym, co mówią znajomi czy też tylko na tym, co jest napisane na forach internetowych. Aby pozyskać wiarygodne informacje musisz sięgnąć do kilku źródeł i ostrożnie przyjmować to co słyszysz. Jeżeli masz szansę porozmawiać z kimś, kto przeszedł operację plastyczną, zadawaj mu konkretne pytania o przebieg zabiegu, czas trwania, zachowanie personelu czy pobyt w klinice. Nie poprzestawaj na ogólnikowych pytaniach o efekt czy samopoczucie, bo to nie da Ci prawdziwych informacji o danym lekarzu i jego praktykach.

Zadawaj pytania i umawiaj się na wizyty

Jeśli poszukiwania zostały zawężone do kilku chirurgów, czas umówić się na wizytę. Tylko w ten sposób sprawdzicie, czy lekarz rozumie waszą wizję i jest w stanie jej sprostać. Nie każdy chirurg potrafi zrobić każdą operację i czym węższa specjalizacja, tym bardziej prawdopodobne, że będzie w tej jednej dziedzinie specjalistą, dlatego wybierajcie tych, którzy są najbliżej waszych potrzeb. Zanim dotrzesz na spotkanie, spisz pytania, jakie chcesz zadać lekarzowi. Prowadząc rozmowę pełną szczegółów szybciej nawiążesz z chirurgiem nić porozumienia lub też zobaczysz, że się nie rozumiecie i unikniesz pomyłki. Wybór powinien paść na lekarza z dużym doświadczeniem.

Zwróć uwagę na ceny, portfolio i gabinet

To co szczególnie powinno zwracać uwagę to między innymi odrealnione ceny. To żadna nowość, że dobrzy specjaliści mają swoje ceny. I jeżeli różnice pomiędzy gabinetami nie są zbyt znaczące, nie ma się czego obawiać. Jeżeli jednak chirurg składa propozycje obejmującą dużo niższą kwotę od spodziewanej, może to wskazywać, że coś jest nie tak z jego umiejętnościami lub kompetencjami. Ważne jest aby zawsze sprawdzać, czy konkretny chirurg istnieje w bazie chirurgów plastycznych, którą można znaleźć na przykład w internecie. Jeśli go tam nie ma, lepiej będzie, jeśli znajdziemy kogoś bardziej zaufanego.

Umawiając się na wizytę warto dyskretnie obejrzeć gabinet i jego wyposażenie oraz nastawienie personelu do pacjentów. Czym nowocześniej i lepiej wyposażony jest gabinet, a do tego panuje w nim odpowiednia atmosfera i higiena, tym lepiej wróży to naszej operacji. Nie zapominajcie również o przejrzeniu portfolio w którym zawarte są zdjęcia przed i po operacjach wykonanych przez lekarza. Choć tutaj należy mieć na uwadze istnienie programów graficznych, które mogły mieć swój udział w tym co widzimy na zdjęciach.

Jak widać, wybór dobrego chirurga nie jest najprostszy ale z naszymi radami na pewno sobie poradzicie!

Write a comment