Ginekologia estetyczna – sposób na zwiększenie komfortu kobiety

Ginekologia estetyczna to stosunkowo nowa gałąź medycyny estetycznej. Z powodu swej nazwy wielu kojarzy się z zabiegami upiększającymi narządy intymne kobiet, podczas gdy najważniejszym efektem tych zabiegów jest nie tylko poprawa wyglądu, ale przede wszystkim zwiększenie komfortu kobiet. Nie tylko w sferze seksualnej, bowiem wiele zmian, jakich dokonuje ginekologia estetyczna, pozwala na wyleczenie schorzeń utrudniających codzienne funkcjonowanie.

Poprawa jakości życia – nie tylko seksualnego

Ginekologia estetyczna to rozwiązanie, na które decydują się głównie trzy grupy kobiet:

  • po porodach (zazwyczaj bardzo traumatycznych), które wpłynęły negatywnie na ciało,
  • nie usatysfakcjonowanych pożyciem seksualnym – mające problem z odczuwaniem przyjemności z powodu budowy narządów płciowych,
  • niezadowolonych z wyglądu swoich narządów płciowych – przerośnięte wargi sromowe, które wyglądają nieestetycznie, a także powodują dyskomfort fizyczny i psychiczny.

Zabiegi w ramach chirurgii plastycznej miejsc intymnych wbrew pozorom koncentrują się głównie na wszelkiego rodzaju problemach, z jakimi borykają się kobiety w związku ze swoją seksualnością. Przyczyną dyskomfortu podczas stosunków seksualnych może być patologiczna budowa narządów płciowych, ale też psychiczna blokada, mająca podłoże w niezadowoleniu kobiety z własnego wyglądu, w tym wyglądu miejsc intymnych. Tym samym ginekologia estetyczna może usunąć nie tylko fizyczne, ale również psychiczne blokady stojące na drodze do udanego współżycia.

Zabiegi zdrowotne

Jednym z bardzo częstych problemów kobiet są powikłania po porodach. Ginekologia estetyczna oferuje wszystkie zabiegi, których celem jest korekcja defektów poporodowych, w tym plastyka pochwy. Dzięki temu można raz na zawsze zapomnieć o trudnym porodzie i jego konsekwencjach. Blizny po szyciu krocza, wszelkie narośle czy zbliznowacenia pochwy są usuwane, a po okresie rekonwalescencji na nowo możliwe jest czerpanie pełnej przyjemności ze współżycia seksualnego.

Ginekologia estetyczna oferuje również szereg zabiegów, których celem jest zlikwidowanie powodów nietrzymania moczu. Problem ten dotyczy nie tylko starszych kobiet, ale również młodszych, które doznały urazu. Leczenie farmakologiczne przyniesie efekty wyłącznie w sytuacji, gdy przyczyną nietrzymania moczu jest zapalnie pęcherza lub układu moczowego. W innych sytuacjach interwencja chirurgiczna jest jedynym sposobem na zlikwidowanie problemu i powrót do normalnego życia.

Zwiększenie przyjemności z życia seksualnego

Ginekologia estetyczna to również ta gałąź medycyny, która jako jedyna jest w stanie zwiększyć przyjemność czerpaną z życia seksualnego. W jej ramach wykonuje się zabiegi:

  • plastyki warg sromowych większych i mniejszych,
  • odmładzania okolic intymnych kobiety,
  • odtwarzania błony dziewiczej,
  • uwypuklania i powiększania punktu G.

Każdy z nich służy osiąganiu zadowolenia ze zbliżeń oraz zwiększeniu zadowolenia z wyglądu własnych narządów intymnych. Otworzenie błony dziewiczej z kolej jest rozwiązaniem, na które decydują się kobiety niezadowolone z pierwszego razu lub pragnące z aktualnym partnerem przeżyć wyjątkowe zbliżenie.

Wbrew przekonaniu, chirurgia plastyczna miejsc intymnych nie jest fanaberią kobiet, ale sposobem na poprawienie swojego życia. Niekiedy jest też jedynym sposobem na pożegnanie się z bólem podczas zbliżeń oraz odzyskanie kontroli nad własnym pęcherzem.

Write a comment