Eliksir młodości ukryty w każdym ciele – motywujący przeszczep tłuszczu

Medycyna estetyczna poczyniła kolejne kroki ku odkryciu eliksiru wiecznej młodości. Aby to jednak osiągnąć, konieczne stało się rozumienie, na czym tak naprawdę polega starość i czym się objawia. Odpowiedź wydaje się prosta: zmarszczkami. Jednakże kluczem do odzyskania młodości było zrozumienie ich genezy i zapobieganie temu, co prowadzi do starzenia się skóry.

Każdy człowiek z biegiem czasu ulega procesowi lipodystrofii. Jest to zjawisko miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej, które, pomimo niechęci, należy uznać za w pełni naturalne. Starość to jednak nie tylko lipodystrofia – to również odkładanie się tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała. Rozwiązaniem idealnym wydaje się tym samym doprowadzenie do zachowania równowagi tłuszczowej w ciele poprzez lipolifting, czyli zabranie tkanki z miejsc obarczonych zbyt dużą jej ilością i przeszczepienie tam, gdzie wypełnienie tłuszczem jest wskazane.

Lipolifting nazywa się autotransplantacją. Sama w sobie polega na przeszczepie narządów lub tkanek w obrębie tego samego organizmu. Jest to rozwiązanie idealne, bowiem zmniejsza do absolutnego minimum ryzyko odrzucenia przeszczepu czy wystąpienia objawów alergii. Zapewnia również pozyskanie najlepszego materiału potrzebnego organizmowi.

Samo pobranie tkanki tłuszczowej to nie wszystko. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, należy pozyskać wyselekcjonowane komórki tłuszczowe: najmłodsze i najbardziej wartościowe. W selekcji tej pomaga urządzenie Adivive dostępne w klinice Bona Dea w Krakowie. Dzięki niemu przeszczepione zostają najmłodsze komórki tłuszczowe, które następnie bez najmniejszego problemu unaczyniają się i najszybciej zaczynają w pełni funkcjonować. Tak pozyskane komórki macierzyste mają potencjał do samoodnawiania się, co oznacza nie tylko uzupełnienie braków tłuszczowych, ale też, co najważniejsze, motywowanie skóry do samodzielności w odtwarzaniu ubytków tkanki.

Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Specjalną strzykawką pobiera się tkankę tłuszczową z okolic kolan, brzucha, uda i pośladków. Następnie urządzenie Adivive odseparowuje krew i płyn znieczulający, starsze komórki tłuszczowe oraz najmłodszy i najbardziej wartościowy materiał do przeszczepu. Dopiero taki odseparowany materiał wstrzykuje się w miejsca przeznaczenia. Cały układ jest sterylny i zamknięty, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo procedury.

Lipolifting jest rozwiązaniem uniwersalnym. Służy nie tylko do uzupełnienia ubytków tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy, ale również pomaga w przypadku utraty elastyczności skóry. Dzięki komórkom macierzystym najlepszego rodzaju wspiera skórę w samodzielnej pracy, której efektem jest odzyskanie jędrności i odpowiedniego napięcia. Zabieg jest również idealnym rozwiązaniem w przypadku bruzd i zmarszczek, bowiem wypełnia je, zachowując naturalny wygląd. Podobnie działa na ubytki tkanki tłuszczowej w okolicy kości policzkowych, który postarza twarz w tym samym stopniu, w jakim robią to opadające policzki.

Przeszczep tłuszczu to doskonała alternatywa dla innych form służących odmłodzeniu twarzy i ciała. Jest przy tym w pełni naturalny, bezpieczny i motywujący dla skóry, co gwarantuje efekty na dłużej.

Write a comment