Do czego służy laser frakcyjny CO2?

Zabiegi z użyciem laserów stają się coraz bardziej popularne, ponieważ kobiety zaczynają przykładać coraz większą wagę do swojego wyglądu. Jednym z ciekawszych i najnowocześniejszych urządzeń jest laser frakcyjny CO2, przy pomocy którego można odmłodzić skórę bez konieczności długiej rekonwalescencji. Do czego służy laser frakcyjny CO2? Kiedy warto poddać się zabiegowi przy użyciu tego lasera, jakie są efekty i jak wygląda sam zabieg?

Do czego służy laser frakcyjny?

Laser frakcyjny służy przede wszystkim do poprawy wyglądu skóry, jednak jest on polecany w szczególności osobom powyżej 30 roku życia, ponieważ w tym właśnie czasie skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność (ze względu na mniejszą ilość kolagenu w skórze). Laser frakcyjny to idealne urządzenie, przy pomocy którego można zmniejszyć widoczność zmarszczek na twarzy, pozbyć się rozszerzonych porów, rozstępów oraz skórnych przebarwień, które pojawiają się najczęściej wskutek oddziaływania promieni słonecznych. Zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 polecany jest również osobom, które zmagają się z problemem blizn potrądzikowych. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby były jak najlepsze, konieczne jest wykonanie serii co najmniej 2-3 zabiegów. Jeśli chodzi natomiast o przeciwwskazania do zabiegu, to można o nich poczytać, odwiedzając stronę drlidiarajzer.pl.

Jak wygląda zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego CO2?

Przed zabiegiem konieczne jest nałożenie na skórę kremu znieczulającego, ponieważ nie należy on niestety do najprzyjemniejszych. Po co najmniej 30 minutach lekarz powinien dokładnie oczyścić i odkazić skórę, która następnie poddawana jest działaniu promieniowania laserowego. Wiązka lasera powoduje mikrouszkodzenia skóry, jednak nie na całej jej powierzchni, dzięki czemu może się ona bez problemu regenerować. Tuż po wykonanym zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak bardzo często pojawia się na niej również krew. Skóra z bliska nie wygląda zbyt dobrze, ponieważ jest podziurkowana, natomiast jej złuszczanie i gojenie się trwa zazwyczaj kilka dni. W sytuacji, gdy dana pacjentka chce jedynie odświeżyć skórę, to jeden zabieg w zupełności wystarcza. Jeśli jednak konieczne jest zregenerowanie większego problemu, to zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 powinien być wykonany w serii 2-3 zabiegów.

Jakie są efekty zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu laserem frakcyjnym CO2 widoczne są po około 2 tygodniach, jednak widoczna poprawa wyglądu skóry następuje po 2 miesiącach od przeprowadzonego zabiegu. Jakich efektów można się jednak spodziewać? Skóra po zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 staje się napięta i ujędrniona, zmarszczki ulegają spłyceniu, pory skóry zwężają się, a koloryt skóry zostaje wyrównany. W przypadku rozstępów możliwe jest ich całkowite usunięcie, o ile oczywiście są świeże. Jeśli jednak blizny są starsze, to można zmniejszyć ich widoczność. Im skóra jest w gorszej kondycji, tym efekty zabiegu laserem frakcyjnym CO2 są lepsze.

Write a comment