Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Zabiegi kosmetyczne cieszą się coraz większą popularnością. Podczas wizyty w klinikach i salonach kosmetycznych mamy możliwość zapoznania się z coraz bogatszą ofertą medycyny estetycznej. Czym zajmuje się ta dziedzina? Wchodzące w jej zakres zabiegi mają na celu poprawę ogólnego wyglądu twarzy i ciała a także poprawienie komfortu życia. To, co jeszcze do niedawna uważane było za wyzwanie kosmetyczne dziś staje się coraz bardziej popularne i ogólnodostępne.

Medycyna estetyczna jest jedną z najmłodszych dziedzin z zakresu medycyny. Początkowo zajmowała się ona jedynie likwidowaniem zmarszczek, leczeniem trądziku oraz powiększaniem ust. W chwili obecnej w jej zakres wchodzi cała gama zabiegów. Możliwe jest zlikwidowanie prawie każdego problemu skórnego, deformacji a nawet uzupełnienie braków w wyglądzie. Ten rodzaj zabiegów z uwagi na fakt, iż nie należą one do tych ratujących życie i zdrowie ma wielu przeciwników. Zwykle związane jest to z obawą przed bólem oraz znieczuleniem. Na czym polega specyfika zabiegów medycyny estetycznej? Są to działania obejmujące poprawę wyglądu poprzez:

– leczenie schorzeń dermatologicznych oraz skutków jakie pozostawiły;

– deramtoskopię, czyli leczenie znamion;

– leczeniu schorzeń przy pomocy komórek macierzystych;

– lifting bez skalpela z użyciem różnego rodzaju nici;

– zabiegi nawilżania, ujędrniania i odmładzania skóry przy użyciu preparatu Hydra Booster;

– modelowanie sylwetki przy użyciu różnych technik;

– leczenie nadpotliwości i migren;

– mezoterapię;

– modelowanie twarzy poprzez zwiększanie lub zwiększanie jej objętości;

– peelingi medyczne, mające właściwości złuszczające;

– plastykę powiek chirurgiczna lub laserowa;

– zabiegi powiększania oraz nawilżania ust;

– wygładzanie okolicy oczy;

– wypełnianie tkanek miękkich twarzy, w celu stymulacji produkcji kolagenu;

– usuwanie zmarszczek mimicznych przy użyciu toksyny botulinowej;

– rozdrabnianie tkanki tłuszczowej w celu zastosowania jej do przeszczepów;

– usuwanie i wypełnianie zmarszczek;

– konturowanie i modelowanie ciała z użyciem ultradźwięków.

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi są oparte na naturalnych metodach i wykorzystują sprawdzone kosmetyki. Więcej informacji na ich temat dostępnych jest na stronie https://bonadea-krakow.net.pl. Każdy klient może umówić się na wizytę w wybranej klinice medycyny estetycznej, w trakcie której zostanie dokonana ocena stanu skóry oraz podjęta próba rozwiązania jego problemów. Wśród najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów są: zabiegi polegające na usuwaniu zmarszczek oraz te mające na celu modelowanie sylwetki. Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Ma on na celu ocenę stanu jego zdrowia. Czasami niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań krwi oraz tych wykonywanych w klinice np. badanie poziomu tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej. Sprawdzany jest również poziom nawilżenia oraz stan skóry. Wszystkie te działania zmierzają do wykrycia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Właściwe przygotowanie odgrywa bowiem kluczową rolę w zakończeniu zabiegu sukcesem.

Zabiegi medycyny estetycznej nie ingerują nieodwracalnie w ciało. Opierają się głównie na poprawianiu wyglądu od zewnątrz. Oparte są głównie na przeprowadzeniu odpowiednich badań, a następnie na ich podstawie dobraniu najskuteczniejszych kosmetyków. Są to sposoby bezpieczniejsze niż chirurgia. Warto z nich skorzystać przed zastosowaniem tej ostatecznej opcji.

Write a comment