Czy warto zdecydować się na operację plastyczną nosa?

Każda operacja plastyczna jest poważną ingerencją w ciało człowieka. Operacje takie wiążą się z długą rekonwalescencją. Efekty często nie są widoczne od razu, a trzeba na nie czekać długimi tygodniami. Tak również jest przypadku operacji plastycznej nosa.

Jest dosyć często wykonywana operacja. Wykonywana jest najczęściej z pobudek estetycznych. Są jednak sytuacje, kiedy istnieją wskazania medyczne do wykonania operacji korekcji nosa. Przed przeprowadzeniem operacji lekarze dokładnie badają pacjenta i określają czy operacja plastyczna faktycznie jest konieczna oraz czy warto ją wykonywać.

Dlaczego operację nosa są tak popularne?

Nos jest częścią twarzy na którą często zwraca się uwagę. Według kanałów piękna zakłada się, że długość nosa powinna stanowić jedną trzecią długości twarzy, natomiast jego szerokość powinna wynosić tyle, ile szerokość szpary powiekowej, jak również odległość między wewnętrznymi kącikami oczu. Wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu swojego nosa, ponieważ jest za długi, za szeroki, bądź też krzywy. Niekiedy jest on faktycznie problemem, a nawet powodować może dysfunkcje społeczne, gdyż osoba bardzo niezadowolona z wyglądu swojego nosa będzie unikała kontaktów z ludźmi, zamknie się w sobie, może popaść nawet depresję.

Najczęściej operację nosa wykonuje się kiedy defekt wpływa na zdrowie pacjenta. Problemy z nosem mogą powodować utrudnienia w oddychaniu. W klinikach medycyny estetycznej można wykonać również operacje nosa, plastyczne, tak zwane korekcje jego wyglądu. Konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni czy kształt danego nosa da się skorygować oraz jakiego efektu można się spodziewać. Nie zawsze jest tak, że uda się uzyskać idealny wymarzony kształt nosa. Już starożytni Egipcjanie wykonywali coś na wzór operacji plastycznych ich zabiegi były jednak przeprowadzane na ciałach po mumifikacji gdzie często deformowano twarz jak również inne części ciała. Znany jest również medyk Sushruta który opisał wykonaną przez siebie operację nosa, jako pierwszy.

Operacja plastyczna nosa zaliczana jest do tych najtrudniejszych zabiegów z uwagi na złożoną budowę anatomiczną, jak również kluczową rolę wyglądu nosa w wyglądzie całej twarzy. Nawet maleńkie zmiany w kształcie bądź położeniu nosa będą z pewnością zauważalne. Po operacji plastycznej nosa należy liczyć się z tym, że na twarzy może występować obrzęk który ustępuje zazwyczaj po kilku dniach. Mogą pojawić się również siniaki wokół oczu utrzymujące się nawet od dwóch do czterech tygodni. Ostateczny wynik operacji widoczny jest nie po zdjęciu opatrunku lecz dopiero po upływie nawet kilku tygodni.

Warto dobrze przemyśleć decyzję o operacji plastycznej nosa, gdyż jest to duża ingerencja w ciało człowieka i tak jak każda inna operacja również ta może nieść ze sobą różnego rodzaju powikłania. Nie zawsze również osiągnięty efekt ostateczny po zabiegu jest w pełni zadowalający. Czasami może się zdarzyć tak, że wygląda się zupełnie inaczej niż się planowało, pomimo tego, że operacja została wykonana prawidłowo to jednak zmiana kształtu nosa jest zawsze zauważalna i trzeba się przyzwyczaić do nowego wyglądu.

Write a comment