Co to jest oxybrazja?

Już od kilku lat niesłabnącą popularnością w gabinetach dermatologicznych cieszą się zabiegi na twarz. Szczególnie mikrodermabrazja, peelingi chemiczne oraz oksybrazja. Najbardziej ta ostatnia zyskuje coraz więcej zwolenniczek.

Na czym polega zabieg oksybrazji?

Choć sama nazwa brzmi dość tajemniczo i zaskakująco to jednak oxybrazja nie jest niczym nadzwyczajnym.

Jest to po prostu tlenowo-wodnej peeling. Jego zaletą jest to że stan skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. Mogą z niego korzystać nawet osoby które mają bardzo wrażliwą skórę, jak również te dla których zabieg mikrodermabrazji jest niewskazany. Oxybrazja jest zabiegiem który bezboleśnie pomaga złuszczyć martwy naskórek. Robi to dość intensywnie dlatego efekt jest niemal nie natychmiastowy bez żadnych skutków ubocznych.

Oxybrazja jest zabiegiem który najczęściej wykonywane jest na twarzy, szyi oraz dekolcie. Na zabieg ten decydują się najczęściej panie które ma rozszerzone pory, zaskórniki, rozszerzone naczynka, nadmierny łojotok skóry. Po takim zabiegu skóra jest nawodniona oraz dotleniona, dlatego odzyskuje swój dawny blask. Przy pomocy oxybrazji można również w nieco w pewnym stopniu zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych, pozbyć się przebarwień oraz spłycić blizny. Z zabiegu tego mogą korzystać również osoby które borykają się z problemem łuszczycy.

Zabieg oxybrazji wygląda bardzo podobnie jak zabieg mikrodermabrazji. Niemniej jednak wykonywany jest on bezdotykowo. Pacjentka otrzymuje od kosmetyczki okulary, które chronią oczy podczas zabiegów następnie specjalnie urządzenie pod ciśnieniem wtłacza w skórę tlen dzięki czemu martwy martwe komórki zostają oderwane od skóry. Choć może brzmi to dość nietypowo to zabieg jest bezbolesny. Po takim zabiegu skóra jest oczyszczona i gotowa na przyjęcie składników aktywnych w innych preparatach dlatego też po takim zabiegu zaleca się wykonać na przykład maseczkę kremową bądź algową lub zastosować specjalną ampułkę.

Zabieg ten jest bezpieczny zarówno dla posiadaczek skóry mieszanej i tłustej oraz suchej. Mogą z niego również korzystać kobiety w ciąży, jak również matki karmiące piersią. Z kolei nie powinny go wykonywać jednak osoby które borykają się z zapaleniem zatok, przeziębieniem, mają stan gorączkowy, ponieważ mogą się wówczas nasilić nieprzyjemne objawy. Nie powinno się tego zabiegu również przeprowadzać u osób które mają ropne stany zapalne skóry, aktywną opryszczkę oraz choroby zakaźne skóry.

Zabieg oxybrazji można wykonać w klinice Beauty Tower więcej o tym zabiegu można przeczytać na stronie https://beautytower.pl/zabiegi-na-twarz/oxybrazja/ . Przed zabiegiem zawsze przeprowadzana jest konsultacja ze specjalistą który oceni czy w danym przypadku zabieg może zostać przeprowadzony, ocenia on jakość skóry, stopień zaawansowania zmian, omawia przeciwwskazania oraz wysłuchuje oczekiwań klienta. Przedział cenowy mieści się w granicach od 120 do 150 zł za jedną sesję. Warto wejść na podaną stronę oraz aby uzyskać więcej informacji na temat zabiegu jakim jest oxybrazja.

Write a comment