Co to jest mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to technika, która w medycynie jest znana już od ponad 50 lat, jednak dopiero stosunkowo niedawno zaczęto korzystać z niej na nieco szerszą skalę. W ciągu ostatnich kilku lat zabiegi mezoterapii igłowej stały się bardzo popularne i obecnie każda kobieta, która chce poprawić wygląd swojej skóry, decyduje się na ten właśnie zabieg.

Czym jednak jest mezoterapia igłowa i co każda kobieta powinna wiedzieć, zanim zdecyduje się na wykonanie tego zabiegu?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa wykonywana jest w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej i polega na rewitalizacji oraz głębokiej regeneracji skóry. W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej przeprowadza się niewielkie mikronakłucia a powstały uraz stymuluje komórki naskórka oraz skórę właściwą do regeneracji. Efektem tego zabiegu jest poprawienie krążenia w tkance podskórnej, a składniki aktywne docierając w głębokie warstwy skóry, w znaczący sposób poprawiają jej wygląd.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog lub lekarz powinni dobrać odpowiedni dla danego typu skóry preparat, który pomoże rozwiązać dany problem. Sam zabieg ostrzykiwania skóry nie jest bolesny, jednak jeśli dana pacjentka ma niską tolerancję na ból, to możliwe jest zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego. Jeśli chodzi o sam zabieg to wybrany preparat podawany jest śródskórnie a mikronakłucia wykonywane są co około 0,5-1,5 cm. W trakcie zabiegu na skórze pojawiają się niewielkie uwypuklenia, które przypominają krople wody. W niektórych miejscach na skórze mogą pojawić się krwiaki lub zasinienia, jednak pacjentka nie powinna się tym w ogóle przejmować, ponieważ w ciągu kilku dni wszystko powinno się ładnie zagoić. W przypadku pojawienia się zaczerwienienia już na drugi dzień po zabiegu można na skórę nałożyć mineralny makijaż, który pomoże zatuszować wszelkie niedoskonałości. Aby efekty zabiegu mezoterapii igłowej były naprawdę zadowalające, każda kobieta powinna poddać się serii około 3-6 zabiegów w odstępach około 10-14 dni.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Z zabiegu mezoterapii igłowej mogą skorzystać przede wszystkim kobiety, które mają problem ze zwiotczałą i przesuszoną skórą, zmagają się z rozstępami, cellulitem lub zmarszczkami, a także mają problem z nadmiernie wypadającymi włosami. Aby jednak poznać nieco bardziej obszerne informacje na ten temat, warto odwiedzić stronę: https://www.mttestetica.pl/mezoterapia-anti-aging/

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to zabieg, który w widoczny sposób pomaga poprawić wygląd skóry, jednak należy mieć świadomość tego, iż nie zawsze możliwe jest przeprowadzenie tego zabiegu. Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu mezoterapii igłowej należy wskazać ciąże i okres karmienia piersią, cukrzycę, przyjmowanie przeciwkrzepliwych leków, choroby nowotworowe, uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu służącego do wstrzykiwań, a także infekcje i stany zapalne skóry.

Write a comment