Co to jest lipofilling?

Mały biust to dla wielu kobiet bardzo duży problem, który zazwyczaj prowadzi do obniżenia samooceny oraz poczucia własnej wartości. Na szczęście wraz z postępem w dziedzinie medycyny estetycznej każda kobieta może bez żadnego problemu zdecydować się na zabieg powiększania piersi, jednak oprócz możliwości wszczepienia sobie implantów warto rozważyć również tzw. lipofilling, czyli zabieg polegający na powiększaniu piersi przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej. Co jednak warto wiedzieć o lipofillingu?

Czym jest lipofilling?

Lipofilling to inaczej lipomodeling piersi, czyli bardzo dobra alternatywa dla powiększania biustu przy pomocy implantów. W przypadku sztucznych implantów istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, natomiast jeśli chodzi o lipofilling to zastosowany materiał jest w pełni naturalny, a więc żadna kobieta nie powinna obawiać się żadnych skutków ubocznych. Jeśli dana pacjentka zdecyduje się na powiększanie piersi przy pomocy lipofillingu, to oprócz większych piersi będzie mogła cieszyć się mniejszą tkanką tłuszczową na brzuchu lub udach.

Jak wygląda zabieg lipofillingu?

W pierwszej kolejności konieczne jest przeprowadzenie liposukcji w celu uzyskania odpowiedniego materiału. Po zastosowaniu ogólnego znieczulenia w tkankę tłuszczową wstrzykuje się roztwór soli fizjologicznej, adrenaliny oraz lidokainy, dzięki czemu dochodzi do obkurczenia naczyń krwionośnych oraz zmiękczenia tłuszczu. W następnej kolejności lekarz powinien na skórze wykonać nacięcie, przez które dochodzi do odsysania tłuszczu. Pobrany ze skóry preparat w następnej kolejności musi zostać odwirowany, aby woda oraz obumarłe komórki zostały odseparowane od komórek macierzystych. Przygotowany tłuszcz należy następnie przeszczepić pod skórę przy pomocy bardzo cienkiej kaniuli. O całym zabiegu można przeczytać bardzo dokładnie na stronie: https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/adivive-komorki-macierzyste/

 

Efekty lipofillingu

Po zabiegu lipofillingu piersi nie tylko stają się większe, ale również jędrniejsze, jednak najważniejsze jest to, iż wyglądają one w pełni naturalnie. Zabieg lipofillingu sprawdza się idealnie w przypadku kobiet, które nie marzą o bardzo dużych piersiach, jednak jest również polecany paniom, które potrzebują rekonstrukcji piersi przykładowo po zabiegu mastektomii. Każda kobieta, która decyduje się na taki zabieg, powinna wiedzieć o tym, iż z czasem około 1/4 tkanki zostaje wchłonięta przez organizm, jednak pozostała część na stałe powinna zostać w piersiach. Po około 6 miesiącach zabieg warto powtórzyć, aby efekt lipofillingu był jeszcze lepszy. Każda kobieta, która decyduje się na ten zabieg, oprócz powiększania piersi może liczyć również na zmniejszenie obwodu z obszaru, który został poddany liposukcji. Zabieg lipofilingu pomaga powiększyć piersi o jeden rozmiar, jeśli jednak pacjentka chciałaby uzyskać lepszy efekt, to oczywiście jest taka możliwość, jednak konieczne jest wtedy kilkukrotne powtórzenie zabiegu lipofillingu piersi.

Write a comment